Kdo je John Hayllor?

John Hayllor se narodil 4.1.1945 v Jacksonu, Mississippi.

Ačkoliv z toho kraje pochází celá otcova i matčina strana, dlouho zde nepobyl. Kočovný život jeho rodičů, ho za jeho mládí zavedl do mnoha koutů země. Od mala tíhnul k muzice. Rád poslouchal otcovy LP desky, ke kterým choval velkou úctu a dle jeho pokynu s nimi manipuloval velmi opatrně. Tedy až na desku Roberta Johnsona, Love in Vain Blues, nakladatelství Vocalion, kterou jednoho nedělního poledne nechal zapomenutou ležet na zemi pod gramofonem a následně jí rozšlápl při hrách se psem Denym. Svou chybu oplakal. Ani výprask od otce mu ale nezabránil a později se stal velkým milovníkem a sběratelem LP desek. Jeho sbírka nyní činí tisíce kusů, včetně několika desítek velmi vzácných původních vydání.

Díky častému stěhování byl rád, že vůbec dostudoval školu a mohl se v mladých letech živit jako pomocný truhlář v nesčetně dílnách po celých státech. Je to přátelský a velmi společenský člověk. Díky tomu si nadělal nesčetně přátel a to mu mnohokrát bylo vhod. Za svůj život vystřídal několik profesí, nejzajímavější je ale jeho hudební kariéra. Jestli to tak tedy jde nazvat. Nikdy nebyl příliš dominantní a neměl vysoké ambice. V průběhu let se naučil hrát nejdříve na kytaru, dále basu, trochu na bicí a základy na piano. Sice nebyl mistr, ale nástroje ovládal. To mu umožnilo hrát v mnoha kapelách a dokonce na několik turné doprovodit i pár známých jmen. Díky tomu získal zkušenosti, a coby producent nebo nezávislý posluchač pomáhal v konzultacích při nahrávání desek.

Dnes se už stáhnul do ústraní, a ačkoliv muziku miluje, věnuje se jí už jen pasivně. My jsme měli to štěstí, že jsme potkali člověka, který se s Johnem zná. Dal nám na něj kontakt, ať se mu ozvem a pošleme nahrávku ze zkušebny. Neváhali jsme tedy a pro jistotu mu natočili i video.

Ačkoliv by nám všem John mohl dělat dědečka, velmi jsme se spřátelili, jsme s ním v pravidelném kontaktu a coby náš kmotr za námi stojí i když na velkou vzdálenost přes oceán. Díky moderním technologiím, emailu a telefonu nám velmi pomáhá. My jsme rádi, baví nás to a pro něj to je řekl bych příjemné rozptýlení.